

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 2.4892 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 600 µm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 30 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 2596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45055
Ext.Price$0.45055
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45055 | $0.45055 |
| 10 | $0.37531 | $3.75310 |
| 25 | $0.36403 | $9.10075 |
| 50 | $0.35309 | $17.65450 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.31086 | $93.25800 |
| 500 | $0.29666 | $148.33000 |
| 1000 | $0.28399 | $283.99000 |
| 3000 | $0.27187 | $815.61000 |
| 5000 | $0.25648 | $1282.40000 |
